Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1993 - 1998 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 1.6 i (88 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | Xantia (X1) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4444 mm |
| Πλάτος | 1755 mm |
| Υψος | 1387 mm |
| Μεταξόνιο | 2740 |
| Βάρος | 1387 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1710 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1580 |
| Κινητήρας kw | 65 kw |
| Κινητήρας hp | 87 hp |
| Ροπή | 65 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h |
| Επιτάχυνση | 13.4 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 7.9 l/100km |