Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 1998 |
| Μάρκα | Citroen |
| Κινητήρας | 1.9 Turbo D (90 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | Xantia (X1) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4444 mm |
| Πλάτος | 1755 mm |
| Υψος | 1387 mm |
| Μεταξόνιο | 2740 |
| Βάρος | 1387 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1830 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1905 |
| Κινητήρας kw | 66 kw |
| Κινητήρας hp | 88 hp |
| Ροπή | 66 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/65 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 177 km/h |
| Επιτάχυνση | 12.7 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.7 l/100km |