Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1991 - 1993 |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 1.6i (170HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Integra (DA5;DA6) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4390 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1325 mm |
| Μεταξόνιο | 2550 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1595 |
| Κινητήρας kw | 125 kw |
| Κινητήρας hp | 168 hp |
| Ροπή | 125 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/60R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |