Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1994 - 2001 |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 1.8 i 16V LS (144 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | RSX Coupe III (Integra) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4380 mm |
| Πλάτος | 1710 mm |
| Υψος | 1338 mm |
| Μεταξόνιο | 2570 |
| Βάρος | 1338 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1834 |
| Κινητήρας kw | 106 kw |
| Κινητήρας hp | 142 hp |
| Ροπή | 106 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 81 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/55 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 9.4 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |