Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1986 - 1990 |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 2.5i V6 (151Hp) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Legend I Sedan |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4841 mm |
| Πλάτος | 1750 mm |
| Υψος | 1389 mm |
| Μεταξόνιο | 2761 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2494 |
| Κινητήρας kw | 111 kw |
| Κινητήρας hp | 149 hp |
| Ροπή | 111 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |