Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 3.7 VTEC V6 4WD |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Legend IV (KB1) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4957 mm |
| Πλάτος | 1845 mm |
| Υψος | 1450 mm |
| Μεταξόνιο | 2800 |
| Βάρος | 1450 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3664 |
| Κινητήρας kw | 216 kw |
| Κινητήρας hp | 289 hp |
| Ροπή | 216 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 73 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/50 R17 - 245/45 R18 |
| Τροχοί | 18x8J |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 16.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 11.6 l/100km |