Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 3.7i V6 (304HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | MDX II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 7 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4844 mm |
| Πλάτος | 1994 mm |
| Υψος | 1732 mm |
| Μεταξόνιο | 2751 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3700 |
| Κινητήρας kw | 223 kw |
| Κινητήρας hp | 299 hp |
| Ροπή | 223 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 90 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 79.5 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | P255/55 R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |