Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2013 - |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 3.5 AT (290 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | MDX III |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 7 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4935 mm |
| Πλάτος | 1961 mm |
| Υψος | 1717 mm |
| Μεταξόνιο | 2819 |
| Βάρος | 1717 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 2574 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3471 |
| Κινητήρας kw | 213 kw |
| Κινητήρας hp | 285 hp |
| Ροπή | 213 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 74 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/60 R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |