Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2002 - 2007 |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V (162 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | RSX IV |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4374 mm |
| Πλάτος | 1725 mm |
| Υψος | 1400 mm |
| Μεταξόνιο | 2570 |
| Βάρος | 1400 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 119 kw |
| Κινητήρας hp | 159 hp |
| Ροπή | 119 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 205/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 8.7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.1 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |