Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2007 |
| Μάρκα | Acura |
| Κινητήρας | 2.0 i 16V Type S (212 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | RSX IV |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4374 mm |
| Πλάτος | 1725 mm |
| Υψος | 1400 mm |
| Μεταξόνιο | 2570 |
| Βάρος | 1400 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1998 |
| Κινητήρας kw | 155 kw |
| Κινητήρας hp | 208 hp |
| Ροπή | 155 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 50 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/45 R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 218 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 10.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |