Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1996 - 2001 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.6 i.e. 16V T.S. (120 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | 146 (930) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4235 mm |
| Πλάτος | 1712 mm |
| Υψος | 1426 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1426 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1710 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1598 |
| Κινητήρας kw | 88 kw |
| Κινητήρας hp | 118 hp |
| Ροπή | 88 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 51 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/60HR14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 197 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |