Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - 2001 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.7 i.e. 16V T.S. (144 HP) |
| Σωματότυπος | Hatchback |
| Μοντέλο | 146 (930) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4255 mm |
| Πλάτος | 1710 mm |
| Υψος | 1430 mm |
| Μεταξόνιο | 2540 |
| Βάρος | 1430 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1735 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1747 |
| Κινητήρας kw | 106 kw |
| Κινητήρας hp | 142 hp |
| Ροπή | 106 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 51 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/55 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 209 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 11.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |