Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.0 JTDM (136Hp) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 159 Sportwagon |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4660 mm |
| Πλάτος | 1828 mm |
| Υψος | 1424 mm |
| Μεταξόνιο | 2700 |
| Βάρος | 1424 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1956 |
| Κινητήρας kw | 100 kw |
| Κινητήρας hp | 134 hp |
| Ροπή | 100 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |