Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1992 - 1998 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.5 TD (164.K2A,164.K2B) (125 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 164 (164) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4565 mm |
| Πλάτος | 1760 mm |
| Υψος | 1390 mm |
| Μεταξόνιο | 2660 |
| Βάρος | 1390 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2050 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2499 |
| Κινητήρας kw | 92 kw |
| Κινητήρας hp | 123 hp |
| Ροπή | 92 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 92 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 202 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.8 s |
| Πόλη καυσίμων | 8.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 5.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 6.8 l/100km |