Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - 2008 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | MPS 2.3 MT (260 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 6 I Sedan |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4740 mm |
| Πλάτος | 1780 mm |
| Υψος | 1445 mm |
| Μεταξόνιο | 2675 |
| Βάρος | 1445 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 490 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2261 |
| Κινητήρας kw | 191 kw |
| Κινητήρας hp | 256 hp |
| Ροπή | 191 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 87,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 64 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/45 R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |