Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - 2013 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.2d MT (163 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 6 II Wagon |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4785 mm |
| Πλάτος | 1795 mm |
| Υψος | 1490 mm |
| Μεταξόνιο | 2725 |
| Βάρος | 1490 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2135 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 1751 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2184 |
| Κινητήρας kw | 120 kw |
| Κινητήρας hp | 161 hp |
| Ροπή | 120 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 64 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | EURO IV |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/50R17, 225/45R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 92 s |
| Πόλη καυσίμων | 7 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.6 l/100km |