Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1988 - 1992 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.8 (162.B1L,162.B1F) (120 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 75 (162B) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4330 mm |
| Πλάτος | 1630 mm |
| Υψος | 1400 mm |
| Μεταξόνιο | - |
| Βάρος | 1400 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1485 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1779 |
| Κινητήρας kw | 85 kw |
| Κινητήρας hp | 114 hp |
| Ροπή | 85 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 49 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 9.2 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 12.2 l/100km |