Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1989 - 1992 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.4TD (112Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 75 (162B) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4331 mm |
| Πλάτος | 1631 mm |
| Υψος | 1349 mm |
| Μεταξόνιο | 2510 |
| Βάρος | 1349 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1485 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2393 |
| Κινητήρας kw | 82 kw |
| Κινητήρας hp | 110 hp |
| Ροπή | 82 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 49 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R13 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |