Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2001 - 2005 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.0 V6 (150 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 75 Tourer |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4792 mm |
| Πλάτος | 1778 mm |
| Υψος | 1424 mm |
| Μεταξόνιο | 2746 |
| Βάρος | 1424 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2050 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1997 |
| Κινητήρας kw | 110 kw |
| Κινητήρας hp | 147 hp |
| Ροπή | 110 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 80 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 65 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/65 R15 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 201 km/h |
| Επιτάχυνση | 10.2 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.4 l/100km |