Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1987 - 1991 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.6 TD (80 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 90 (89,89Q,8A) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5394 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1395 mm |
| Μεταξόνιο | 2545 |
| Βάρος | 1395 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1550 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1588 |
| Κινητήρας kw | 59 kw |
| Κινητήρας hp | 79 hp |
| Ροπή | 59 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Diesel |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 76,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 175/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 174 km/h |
| Επιτάχυνση | 14.6 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.9 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 3.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.3 l/100km |