Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1987 - 1991 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.3 E quattro (89Q,8A) (136 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 90 (89,89Q,8A) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4480 mm |
| Πλάτος | 1695 mm |
| Υψος | 1395 mm |
| Μεταξόνιο | 2545 |
| Βάρος | 1395 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1630 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2309 |
| Κινητήρας kw | 100 kw |
| Κινητήρας hp | 134 hp |
| Ροπή | 100 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 5 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 195/60 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |