Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1976 - 1990 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1600 (115) (103 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Spider (115) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4260 mm |
| Πλάτος | 1630 mm |
| Υψος | 1290 mm |
| Μεταξόνιο | 2250 |
| Βάρος | 1290 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1567 |
| Κινητήρας kw | 80 kw |
| Κινητήρας hp | 107 hp |
| Ροπή | 80 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 78 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 46 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 12.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.6 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9.7 l/100km |