Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1986 - 1990 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2000 (115) (116 HP) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Spider (115) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4260 mm |
| Πλάτος | 1630 mm |
| Υψος | 1290 mm |
| Μεταξόνιο | 2250 |
| Βάρος | 1290 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | - |
| Κινητήρας hp | - |
| Ροπή | - |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 46 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 185/70 R14 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |