Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - 2010 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 1.75 TBi (200Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Spider (939) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4393 mm |
| Πλάτος | 1830 mm |
| Υψος | 1318 mm |
| Μεταξόνιο | 2528 |
| Βάρος | 1318 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1750 |
| Κινητήρας kw | 147 kw |
| Κινητήρας hp | 197 hp |
| Ροπή | 147 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 83,0 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 235 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |