Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - 2010 |
| Μάρκα | Alfa Romeo |
| Κινητήρας | 2.4 JTDM (210Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | Spider (939) |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4393 mm |
| Πλάτος | 1830 mm |
| Υψος | 1318 mm |
| Μεταξόνιο | 2528 |
| Βάρος | 1318 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2387 |
| Κινητήρας kw | 154 kw |
| Κινητήρας hp | 206 hp |
| Ροπή | 154 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 82 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/55 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 231 km/h |
| Επιτάχυνση | 8.1 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |