Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - 2015 |
| Μάρκα | Audi |
| Κινητήρας | 4.1d AT (340 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Q7 I Facelift |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 57 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5089 mm |
| Πλάτος | 1983 mm |
| Υψος | 1731 mm |
| Μεταξόνιο | 3002 |
| Βάρος | 1731 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 3135 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 2035 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4134 |
| Κινητήρας kw | 249 kw |
| Κινητήρας hp | 334 hp |
| Ροπή | 249 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 100 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 5 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/55/R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 242 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 12 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |