Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Audi |
| Κινητήρας | 5.2 V10 FSI (560 HP) GT |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | R8 Coupe |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4431 mm |
| Πλάτος | 1904 mm |
| Υψος | 1252 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | 1252 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1760 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 0 |
| Κινητήρας kw | - |
| Κινητήρας hp | - |
| Ροπή | - |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 75 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/40 R18 ????????, 285/35 R18 ?????? |
| Τροχοί | 8,5 J x 18 ????????, 10,5 J x 18 ?????? |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 320 km/h |
| Επιτάχυνση | 3.6 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |