Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2009 - - |
| Μάρκα | Audi |
| Κινητήρας | 5.2 FSI V10 (525 HP) Quattro |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | R8 Spyder |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4431 mm |
| Πλάτος | 2029 mm |
| Υψος | 1244 mm |
| Μεταξόνιο | 2650 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5204 |
| Κινητήρας kw | 385 kw |
| Κινητήρας hp | 516 hp |
| Ροπή | 385 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 10 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/35 R19 (295/30 R19) |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 313 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.1 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |