Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2008 - - |
| Μάρκα | Audi |
| Κινητήρας | 5.0 TFSI V10 (580HP) Quattro |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | RS6 (4F,C6) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4928 mm |
| Πλάτος | 1889 mm |
| Υψος | 1456 mm |
| Μεταξόνιο | 2846 |
| Βάρος | 1456 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2565 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4991 |
| Κινητήρας kw | 425 kw |
| Κινητήρας hp | 570 hp |
| Ροπή | 425 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 10 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 80 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/40 R19Y |
| Τροχοί | 9JX19 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 20.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10.2 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 13.9 l/100km |