Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2002 - 2006 |
| Μάρκα | Audi |
| Κινητήρας | 4.2 V8 (450 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | RS6 Avant (4B,C5) |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4852 mm |
| Πλάτος | 1850 mm |
| Υψος | 1452 mm |
| Μεταξόνιο | 2759 |
| Βάρος | 1452 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2355 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4172 |
| Κινητήρας kw | 330 kw |
| Κινητήρας hp | 442 hp |
| Ροπή | 330 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84,5 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 5 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 82 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/40 R18 |
| Τροχοί | 8.5J X 18 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 21.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 10.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 14.6 l/100km |