Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2010 - - |
| Μάρκα | Bentley |
| Κινητήρας | 6.8 V8 (505 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Mulsanne II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5575 mm |
| Πλάτος | 2208 mm |
| Υψος | 1521 mm |
| Μεταξόνιο | 3266 |
| Βάρος | 1521 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 3090 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6752 |
| Κινητήρας kw | 370 kw |
| Κινητήρας hp | 496 hp |
| Ροπή | 370 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 96 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 296 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 26.3 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 11.5 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 16.9 l/100km |