Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 630i (272 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | 6er (E63) |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4820 mm |
| Πλάτος | 1855 mm |
| Υψος | 1373 mm |
| Μεταξόνιο | 2780 |
| Βάρος | 1373 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 1940 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2996 |
| Κινητήρας kw | 199 kw |
| Κινητήρας hp | 267 hp |
| Ροπή | 199 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 85 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/40 R17 W |
| Τροχοί | 7.5J x 17 LM |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.4 s |
| Πόλη καυσίμων | 13.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 6.7 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 9 l/100km |