Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - - |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 650i (407Hp) |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 6er (F13) Convertible |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4894 mm |
| Πλάτος | 2081 mm |
| Υψος | 1365 mm |
| Μεταξόνιο | 2855 |
| Βάρος | 1365 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2390 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4395 |
| Κινητήρας kw | 298 kw |
| Κινητήρας hp | 399 hp |
| Ροπή | 298 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 88,3 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/45 R18 |
| Τροχοί | 8Jx18 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 5 s |
| Πόλη καυσίμων | 15.5 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 7.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 10.7 l/100km |