Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - - |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 640d (313 Hp) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | 6er (F13) Coupe |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4894 mm |
| Πλάτος | 2081 mm |
| Υψος | 1369 mm |
| Μεταξόνιο | 2855 |
| Βάρος | 1369 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2220 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2993 |
| Κινητήρας kw | 230 kw |
| Κινητήρας hp | 308 hp |
| Ροπή | 230 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Common rail |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 84 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | Diesel |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 5.3 s |
| Πόλη καυσίμων | 6.6 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 4.8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 5.4 l/100km |