Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | BMW |
| Κινητήρας | 650i xDrive 4.4 AT (450 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | Cabrio |
| Μοντέλο | 6er III (F06 F13 F12) Facelift Cabrio |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4894 mm |
| Πλάτος | 1894 mm |
| Υψος | 1365 mm |
| Μεταξόνιο | 2855 |
| Βάρος | 1365 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2480 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 350 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4395 |
| Κινητήρας kw | 330 kw |
| Κινητήρας hp | 442 hp |
| Ροπή | 330 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | Euro 6 |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/45/R18 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h |
| Επιτάχυνση | 4.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 13 l/100km |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |