Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 3.6L V6 SIDI AWD (311 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | CTS II |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4829 mm |
| Πλάτος | 1793 mm |
| Υψος | 1440 mm |
| Μεταξόνιο | 2880 |
| Βάρος | 1440 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2425 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3564 |
| Κινητήρας kw | 228 kw |
| Κινητήρας hp | 306 hp |
| Ροπή | 228 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 94 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 225 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.7 s |
| Πόλη καυσίμων | 16.8 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 11.2 l/100km |