Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1999 - 2006 |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 4.6 i V8 32V DTS (304 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | DE Ville (EL12) |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5258 mm |
| Πλάτος | 1890 mm |
| Υψος | 1440 mm |
| Μεταξόνιο | 2929 |
| Βάρος | 1440 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4565 |
| Κινητήρας kw | 223 kw |
| Κινητήρας hp | 299 hp |
| Ροπή | 223 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 93 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/55 R17 |
| Τροχοί | 7J x17 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | 7.3 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |