Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 1.4hyb CVT (84 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | ELR I Coupe Facelift |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 4 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4724 mm |
| Πλάτος | 1847 mm |
| Υψος | 1420 mm |
| Μεταξόνιο | 2695 |
| Βάρος | 1420 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 297 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 1398 |
| Κινητήρας kw | 62 kw |
| Κινητήρας hp | 83 hp |
| Ροπή | 62 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 4 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 35 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 245/40/R20 |
| Τροχοί | 8.5Jx20 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 208 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.4 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |