Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2002 - - |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 5.3 i V8 RWD (288 HP) |
| Σωματότυπος | Pickup |
| Μοντέλο | Escalade II |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 8 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5052 mm |
| Πλάτος | 2004 mm |
| Υψος | 1885 mm |
| Μεταξόνιο | 2946 |
| Βάρος | 1885 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 3084 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5328 |
| Κινητήρας kw | 211 kw |
| Κινητήρας hp | 283 hp |
| Ροπή | 211 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 96 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 98 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 265/70 R17 |
| Τροχοί | 7.5J x 17 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 174 km/h |
| Επιτάχυνση | 9.5 s |
| Πόλη καυσίμων | 17 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 14 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 15 l/100km |