Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2007 - - |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 6.2 i V8 (409 Hp) ESV |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Escalade III ESV |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5662 mm |
| Πλάτος | 2007 mm |
| Υψος | 1857 mm |
| Μεταξόνιο | 3302 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6156 |
| Κινητήρας kw | 300 kw |
| Κινητήρας hp | 402 hp |
| Ροπή | 300 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 103,2 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 98 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | 23 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 12.3 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 16.2 l/100km |