Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 6.2 AT (420 HP) |
| Σωματότυπος | SUV |
| Μοντέλο | Escalade IV |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 78 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5179 mm |
| Πλάτος | 2044 mm |
| Υψος | 1889 mm |
| Μεταξόνιο | 2946 |
| Βάρος | 1889 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 430 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6162 |
| Κινητήρας kw | 308 kw |
| Κινητήρας hp | 413 hp |
| Ροπή | 308 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 6 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 98 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 275/55/R20, 285/45/R22 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |