Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1975 - 1979 |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 5.7i V8 (180HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Seville I |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5180 mm |
| Πλάτος | 1820 mm |
| Υψος | 1390 mm |
| Μεταξόνιο | 2900 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5733 |
| Κινητήρας kw | 132 kw |
| Κινητήρας hp | 177 hp |
| Ροπή | 132 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 101,6 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 3 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | - |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |