Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1986 - 1987 |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 4.1i V8 (135HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Seville III |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4846 mm |
| Πλάτος | 1829 mm |
| Υψος | 1351 mm |
| Μεταξόνιο | 2743 |
| Βάρος | 1351 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4100 |
| Κινητήρας kw | 99 kw |
| Κινητήρας hp | 133 hp |
| Ροπή | 99 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | - |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 88 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-98 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 76 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/60 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |