Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1995 - 1997 |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 4.6i V8 (275HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Seville IV |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 6 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5183 mm |
| Πλάτος | 1884 mm |
| Υψος | 1384 mm |
| Μεταξόνιο | 819 |
| Βάρος | 1384 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4565 |
| Κινητήρας kw | 202 kw |
| Κινητήρας hp | 271 hp |
| Ροπή | 202 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 93 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 76 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225 / 60 R16 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | 12.3 l/100km |