Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 1998 - 2004 |
| Μάρκα | Cadillac |
| Κινητήρας | 4.6i V8 (300HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | Seville V |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4991 mm |
| Πλάτος | 1904 mm |
| Υψος | 1414 mm |
| Μεταξόνιο | 2850 |
| Βάρος | 1414 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2284 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 4568 |
| Κινητήρας kw | 220 kw |
| Κινητήρας hp | 295 hp |
| Ροπή | 220 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 93 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 4 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 235/60 R16 |
| Τροχοί | 7J x 16 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h |
| Επιτάχυνση | 6.8 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | 10.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |