Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2014 - |
| Μάρκα | Chevrolet |
| Κινητήρας | Z06 6.2 AT (650 HP) |
| Σωματότυπος | Coupe |
| Μοντέλο | Corvette C7 Stingray Coupe |
| Πόρτες | 2 |
| Καθίσματα | 2 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4493 mm |
| Πλάτος | 1877 mm |
| Υψος | 1239 mm |
| Μεταξόνιο | 2710 |
| Βάρος | - |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 59 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6162 |
| Κινητήρας kw | 477 kw |
| Κινητήρας hp | 639 hp |
| Ροπή | 477 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 70 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 285/30/R19, 335/25/R20 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |
2 years ago