Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2015 - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 3.6 AT (296 HP) 4WD |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 300C II Facelift |
| Πόρτες | 4 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5044 mm |
| Πλάτος | 1902 mm |
| Υψος | 1485 mm |
| Μεταξόνιο | 3052 |
| Βάρος | 1485 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | 462 l |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 3604 |
| Κινητήρας kw | 217 kw |
| Κινητήρας hp | 291 hp |
| Ροπή | 217 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | 8 |
| Καύσιμα | A-92 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 72 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | - |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 215/65/R17, 225/60/R18, 235/55/R19, 245/45/R20 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | - |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |