Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2011 - - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 5.7i V8 (363Hp) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 300C II |
| Πόρτες | - |
| Καθίσματα | - |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5044 mm |
| Πλάτος | 1882 mm |
| Υψος | 1483 mm |
| Μεταξόνιο | 3048 |
| Βάρος | 1483 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2020 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 5654 |
| Κινητήρας kw | 266 kw |
| Κινητήρας hp | 356 hp |
| Ροπή | 266 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | - |
| Διάμετρος κυλίνδρων | - |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | - |
| Gears | - |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | - |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | P215/65R17 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | - |
| Επιτάχυνση | 5.4 s |
| Πόλη καυσίμων | - |
| Οδός καυσίμων | - |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |