Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2004 - - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 2.7 i V6 24V (193 HP) |
| Σωματότυπος | Sedan |
| Μοντέλο | 300C Touring |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 4999 mm |
| Πλάτος | 1881 mm |
| Υψος | 1481 mm |
| Μεταξόνιο | 3048 |
| Βάρος | 1481 kg |
| Μέγιστο πλάτος | - |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 2736 |
| Κινητήρας kw | 142 kw |
| Κινητήρας hp | 190 hp |
| Ροπή | 142 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 6 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 86 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 4 |
| Gears | - |
| Καύσιμα | A-95 |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 68 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 225/60 R18 |
| Τροχοί | 7.5J x 18 |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 209 km/h |
| Επιτάχυνση | 11.1 s |
| Πόλη καυσίμων | 16.1 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 8.4 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | 11.2 l/100km |