Γενικές πληροφορίες
| Ετος | 2005 - - |
| Μάρκα | Chrysler |
| Κινητήρας | 6.1 i V8 16V SRT-8 (431 HP) |
| Σωματότυπος | Wagon |
| Μοντέλο | 300C Touring |
| Πόρτες | 5 |
| Καθίσματα | 5 |
Χαρακτηριστικά σώματος
| Μήκος | 5015 mm |
| Πλάτος | 1880 mm |
| Υψος | 1462 mm |
| Μεταξόνιο | 3048 |
| Βάρος | 1462 kg |
| Μέγιστο πλάτος | 2340 kg |
| Δυνατότητα εκκίνησης | - |
Μετάδοση κινητήρα
| Κινητήρας | 6059 |
| Κινητήρας kw | 316 kw |
| Κινητήρας hp | 423 hp |
| Ροπή | 316 N*m/rpm |
| Παροχή καυσίμου | Injection |
| Κύλινδροι | 8 |
| Διάμετρος κυλίνδρων | 103 mm |
| Βαλβίδες σε κυλίνδρους | 2 |
| Gears | 5 |
| Καύσιμα | - |
| Χωρητικότητα καύσιμου | 71 liters |
| Οικολογικό πρότυπο | - |
Σασί
| ABS | Yes |
| Μπροστινά φρένα | - |
| Πίσω φρένα | - |
| Ελαστικά | 255/45R20 |
| Τροχοί | - |
Χαρακτηριστικά που τρέχουν
| μέγιστη ταχύτητα | 270 km/h |
| Επιτάχυνση | 5 s |
| Πόλη καυσίμων | 21 l/100km |
| Οδός καυσίμων | 9.9 l/100km |
| Μέσος όρος καυσίμων | - |